Burada oluş nedeninin vatandaş memnuniyeti olduğunu bilen belediyeler, telefonda hizmetin gücünü arkalarına alarak farklı projelere imza atıyor.

Belediyelerde beyaz masalar, istek-talep yönetimi iletişiminin merkezini oluşturmaktadır. Farklı profil ve kuşaklardan vatandaşlara hizmet verebilmek dinlemek, anlamak ve çözüm sunabilmek vatandaşa sunulan hizmetin temel taşlarıdır. Çoğu zaman belediye hizmetlerini telefonda anlatan, kimi zaman vatandaşın duymak istemediği prosedürleri hatırlatan belediye çalışanları telefonu araç olarak kullanmanın rahatlığını hizmetlerine taşıyor. 

Farklı noktalarına ulaşan zor vatandaş profillerinin telefonda yönetilmesi, yönlendirilmesi ve memnun kalması için kurguladığımız eğitim ve gelişim programları ile belediyelerin telefonun gücünü kullanmalarını sağlıyoruz. 

Belediyelere özel olarak gerçekleştirdiğimiz bazı projelerden örnekler;

  • Beyaz masa iletişim güçlendirme projeleri

Vatandaşın her türlü şikayetini dinleyen, bilgilendiren, taleplerini karşılayan beyaz masa çalışanları verdiğimiz eğitimler ve takip çalışmalarımız ile profesyonelleşiyor. Temel iletişim becerilerinden stres yönetimine kadar her noktada desteklediğimiz çalışanlar, vatandaşa daha iyi hizmet vermek için empati cümleleri kuruyor, memnun etmek için sihirli kelimeleri öğreniyor. 

  • Şikayet yönetim süreci projeleri

Belediyeyi arayarak şikayetçi olan vatandaşın şikayetini ilettiği andan itibaren yönetilmesi önemli ve vatandaş algısı için değerlidir. Bu süreçlerin yönetilmesi için danışmanlık verdiğimiz belediyelerde, vatandaşın nabzını tutuyor, algısını değiştirmek için her şikayeti bir armağan gibi karşılama yöntemlerini aktarıyoruz. 

  • Her arayanı beklenen bir misafir gibi karşılama eğitimleri

Belediyede masasında telefon olan her çalışanı eğittiğimiz telefon iletişimi eğitimleri ile belediyenin profesyonel hizmet imajını kurguluyor, herkesin belediye telefonlarına aynı profesyonellikte cevap verebilmesi için standartları oluşturuyoruz. 

Projelerimiz hakkında ayrıntılı içerik almak için: info@ccacademia.com.tr